o nás

o nás

JIŽ 26 LET PRO VÁS TV MORAVA VYRÁBÍ A VYSÍLÁ REGIONÁLNÍ ZPRAVODAJSTVÍ Z OLOMOUCKÉHO KRAJE.

1994 – vznik regionálního televizního vysílání se značkou Kabel plus, provozované společností Kabel Plus Střední Morava, a. s. Vysílání na stanici TV PRIMA v Olomouckém kraji.

1998 – vznik společnosti TV MORAVA, s. r. o., která úspěšně navázala na tradiční regionální vysílání Kabel plus pod značkou TVM. Vysílání na stanici TV PRIMA v Olomouckém kraji.

2008 – TV MORAVA, s. r. o. se stala členem nově vzniklé sítě R1 TELEVIZE a pod novou značkou R1 MORAVA začala vysílat na stanici TV PRIMA v rozšířeném podvečerním čase v Olomouckém kraji.

2011 – ukončení analogového vysílání. Stanici R1 MORAVA nadále mohli diváci sledovat v digitální kvalitě z vysílače Jeseník – Praděd. Vysílání na PRIMA FAMILY v Olomouckém kraji.

2012 – zanikla licence k vysílání celoplošné stanice PRIMA FAMILY, regionální sdílené vysílání R1 MORAVA bylo nadále spjato s PRIMA LOVE.

2014 – průlomové období. TV MORAVA, s. r. o. získala novou samostatnou regionální televizní licenci na vysílání 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu na území Olomouckého kraje. Opět se vrací ke své mateřské značce TVM a přináší divákům v Olomouckém kraji aktuální regionální zpravodajství, regionálně-lokální magazíny a pořady v neomezeném čase.

2020 – od 1. 9. stanici TV MORAVA mohou diváci přijímat v celém Olomouckém kraji v systému DVB-T2 z MUXU24. 

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok