PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 48. TÝDEN 2020

Oblastní kancelář hejtmanství v Šumperku nebo multifunkční hřiště s kluzištěm v Jeseníku a zajištění zdravotní péče. Tato a další témata projednávalo nové vedení Olomouckého kraje na svém prvním pracovním výjezdu, který směřoval na sever regionu.

Uničov má bezpečnější a klidnější dopravu. Na frekventovaném okruhu kolem centra u autobusového nádraží byl uveden do provozu nový rondel, v pořadí už druhý ve městě.

V areálu šternberské nemocnice vyrůstá budova interního pavilonu za více než čtvrt miliardy korun. Přestěhuje se do ní už nevyhovující interní ambulance a oddělení s kapacitou až šedesáti lůžek. 

V jižní části Prostějova, poblíž ulice Okružní, vybudovalo město nový park. Lidé teď mohou v anktetě rozhodnout, jak se bude jmenovat.

Hospodaření s vodou na Šumpersku se vrátilo do domácích rukou. A je nyní plně pod kontrolou 28 měst a obcí z regionu. 

Už devět let se snaží v Přerově takzvanými bezalkoholovými zónami zajistit klid a čistotu v ulicích města. Podle strážníků mají tato opatření svoji účinnost. Nyní proto požádali radnici o jejich další rozšíření. Mohly by vzniknout například v centru Přerova nebo u bývalého hotelového domu Strojař. O zařazení nových lokalit do tzv. bezalkoholových zón budou přerovští radní rozhodovat 7. prosince.

Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje má své výjezdové skupiny rozloženy po celém regionu. Řada z nich ale funguje v nevyhovujících prostorách, hejtmanství proto postupně vylepšuje jejich zázemí. Nová výjezdová základna se teď staví v Uničově.

Dlouhé kolony vozidel u kruhového objezdu poblíž hypermarketu Globus na okraji Olomouce mají být vyřešeny. Dostavbou chybějícího, zhruba tří kilometrového úseku dálnice D35 u Křelova. ŘSD získalo pravomocné územní rozhodnutí pro tento projekt, jeho součástí bude i čtyřicet metrů dlouhá protihluková stěna. 

Rekonstrukce šumperského autobusovém nádraží a prostoru u vlakového nádraží se blíží ke konci. Téměř dokončena je už odbavovací budova, připraveny jsou izolace pro zelené střechy nad nástupišti. 

Ve Šternberku skončila první část rekonstrukce tělocvičny základní školy na náměstí Svobody. K dispozici jsou teď i nové šatny, nebo nářaďovna a díky venkovní rampě je přístupná i pro vozíčkáře. 

Za tři čtvrtletí letošního roku byla v Olomouckém kraji zahájena výstavba 1440 bytů. Ačkoliv tak jejich počet klesl na čtyřleté minimum, jednalo se o čtvrtou nejvyšší hodnotu za posledních 11 let. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu. 

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_2020_11_27_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok