PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 44. TÝDEN 2020

Severní obchvat Prostějova se zatím staví podle plánu. Investorem je Olomoucký kraj. Jde o jednu z jeho největších silničních akcí posledních let, celkové náklady jsou rozpočtovány na zhruba 350 milionů korun. 

Krajský soud v Ostravě zrušil územní rozhodnutí na dostavbu posledního úseku dálnice D1 Přerov – Říkovice. Vyhověl tak žalobě Dětí Země a Krajiny Dluhonice. 

Soutěž Odpadový Oskar popularizuje obce, které produkují méně než 150 kg směsných komunálních odpadů na jednoho obyvatele a rok. V Olomouckém kraji byl letos v kategorii obcí nad 5 tisíc občanů nejlepší Šumperk s průměrem 143 kilogramů. 

„Cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci“. To je heslo projektu Křesadlo. Jeho cílem je oceňovat dobrovolníky, kteří věnují svůj volný čas a energii veřejně prospěšné činnosti. Navrhovat je může veřejnost, uzávěrka nominací za rok 2020 byla stanovena do 30. října.

Velká muzea v Olomouckém kraji jsou teď v době nouzového stavu uzavřena. Řada z nich ale pro veřejnost nabízí nebo připravuje prohlídky expozic aspoň přes webové stránky nebo sociální sítě.   

Titul Nejlepší venkovský knihovník Olomouckého kraje za rok 2020 získala Lenka Drechslerová z Rapotína na Šumpersku. Pracovníky knihoven hodnotila odborná porota. 

Jeseničtí studenti prvních ročníků středních škol se mohou těšit na jednorázové stipendium ve výši pěti tisíc korun. To jim bude vyplaceno v průběhu října a listopadu. Od tohoto školního roku ho totiž zavedlo olomoucké hejtmanství pro oblast Jesenicka. Celkem poputuje do tří středních škol a jednoho učiliště 868 tisíc korun. 

Policisté a odborníci na dopravu varují motoristy, aby byli na podzim zvláště opatrní kvůli zvýšenému nebezpečí střetu se zvěří. Řidiči mají dávat pozor zejména v lesních úsecích, v polích s nesklizenou kukuřicí nebo při jízdě v noci a zmírnit tam rychlost.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_2020_10_30_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok