PŘEHLED UDÁLOSTÍ - 42. TÝDEN 2020

Prezident republiky Miloš Zeman přijel do Prostějova. Zúčastnil se slavnostního nástupu, při kterém byl propůjčen bojový prapor tamnímu 53. pluku průzkumu a elektronického boje.   

Další dva zrekonstruované silniční úseky patřící Olomouckému kraji byly slavnostně uvedeny do provozu. Na severu regionu je to téměř 13ti kilometrová trasa z Hanušovic přes Staré Město do Nové Seninky. Nově opravená komunikace začala sloužit motoristům i na Zábřežsku. Oficiálně byla otevřena v obci Leština, měří 12,5km až na hranice s Pardubickým krajem, stavba přišla na 145 milionů korun.

O nové šumperské aquacentrum Na Benátkách byl po jeho rozsáhlé rekonstrukci velký zájem. Otevřeno bylo 1. září a za úvodních 28 dní provozu do něj přišlo 5260 plavců. 

Po letech složitých příprav a odkladů se letos konečně rozběhl náročný projekt cyklostezky podél severního břehu Plumlovské přehrady na Prostějovsku. Část už je hotová, dokončení teď přibrzdily technické potíže s přemostěním říčky Hlučely, která přehradu napájí. 

Přerovský sběrný dvůr v ulici Na Hrázi prošel rekonstrukcí. Vznikl v něm nový moderní provozní objekt, jeden z prvních svého druhu v Česku. 

Motoristé se v Prostějově dočkají bezpečnějšího a plynulejšího sjezdu z dálnice do centra. Ředitelství silnic a dálnic tady zahájilo náročnou rekonstrukci mimoúrovňové křižovatky označované jako Prostějov – střed. 

Takzvané Židovské schody lemující synagogu v Hranicích se znovu otevřely veřejnosti. Jejich oprava, která začala v polovině června, měla být původně hotova koncem září.

V regionu vznikají nová sportoviště. Třeba v Olšanech u Prostějova, v areálu tamního Sokola, už funguje nová víceúčelová sportovní hala za téměř 38 milionů korun. 

Přírodovědná ornitologická stanice Ornis v Přerově projde zásadní rekonstrukcí. Pořádá výukové programy pro školy, výstavy i akce pro veřejnost a Olomoucký kraj už sem má připravenou velkou investici. 

Centrum sociálních služeb Prostějov, zřizované Olomouckým krajem, má opravenu další budovu za 15 milionů korun. Nově v ní najde zázemí pečovatelská služba. Úpravou prošlo také okolí objektu. 

O zatoulané a opuštěné psy v Olomouci se nově postará společnost Ajsha z Čech pod Kosířem na Prostějovsku. Na základě výběrového řízení které vypsala olomoucká radnice.

Odkaz pro stažení videa (uložit odkaz jako): pu_2020_10_16_mp4

Máte pro nás tip?
Promo blok
Reklamní blok